Žalieji augintiniai – puikiai savijautai ir sveikatai

siltnamiai prieskoniai

Žalieji augintiniai – puikiai savijautai ir sveikatai

Vazonai ar dėžės su augalais šviesiausias namų vietas puošia ne tik dabar, bet ir  prosenelių jaunystės laikais ar dar ankščiau. Populiarieji sveikatos sargai alijošius bei kvapnioji pelargonija (jeronimas) paplito dar septynioliktame amžiuje.

 

Ar susimąstėte, kodėl nuo seno įprasta namuose, ligoninėse, įstaigose auginti augalus?

 

Ankstesnes intuityvias žinias apie augalų teikiamą naudą – gebėjimus valyti, gryninti orą bei prisotinti jį aktyvumą skatinančiais ir patogenus naikinančiais fitoncidais – patvirtino begalės mokslių tyrimų.

 

Beje, šiandien ypač populiarūs maisto skaninimui naudojami prieskoniniai augalai – rozmarinai, čiobreliai, paprastaos ar citrininės mėtos bei pipirmėtės, laurai – turintieji taip pat ir gydomųjų savybių. Dailiai suderinti dėžėse prie puošia virtuves, oranžerijas, vaikų darželius ar modernias įstaigas.

 

Valo orą ir mažina CO2 kiekį

 

Amerikos nacionalinė aeronautikos ir kosmoso erdvės tyrimo valdyba (NASA) ieškodama būdų, kaip pagerinti gyvenimo sąlygas astronautams, įrodė, jog kambariniai augalai veiksmingai valo uždarų patalpų orą, naikindami kenksmingas chemines medžiagas formaldehidą, benzeną, trichloretileną ir kt.

 

Augalai išskiria fitolakiąsias medžiagas, kurios deguonies molekulę verčia į deguonies joną, teigia veikiantį mūsų sveikatą. Būtent dėl šios savybės sanatorijos dažniausiai statomos pušynuose bei jose apstu dėžių su augalais, padedančių sveikti be vaistų. Beje fitolakiųjų medžiagų padaugėja po griaustinio ir pavasarį, kai sprogsta pumpurai.

 

Naikina virusus

 

Augalai į aplinką išskiria lakiąsias fitorganines medžiagas. Jos neleidžia daugintis mikroorganizmams arba juos sunaikina.

 

Įdomus dalykas: patalpoje su dėžėse pasodintas rozmarinais, citrinomis, čiobreliais ar mėtomis, beveik nėra patogeninių (ligas sukeliančių mikroorganizmų).

 

Kambarinė citrina valo orą, išskirdama beveik 80 naudingų medžiagų. Rozmarinas bei čiobrelis išskiria fitoncidus, kurie padeda greičiau išgyti sergant bronchitu ar bronchine astma, mėta malšina skausmą ir veikia priešuždegimiškai.

 

Gydo

 

Amerikoje atlikti tyrimai įrodė, kad augalai padeda greičiau sveikti po operacijų, teigiamai veikia pacientų savijautą. Dulkėtumas patalpoje sumažėja, viskas nusėda ant augalų, todėl gydymo įstaigose reikėtų įkurti kažką panašaus į žiemos sodą su dėžėse sukomponuotais augalais.

 

Padeda susikaupti


Japonų mokslininkai atrado, jog citrinmedžio, kitų daug eterinių abiejų turinčių augalų aromatas gerina darbą kompiuteriu: klaidų skaičius sumažėja apie 60 proc.

 

Puošia

 

Dėžes su augalais priderinti galima įvairių stilių (tradicinio ar modernaus) namų ar įstaigos interjere.

 

Gero rezultato visais metų, net ir viduržiemy pasiekti padeda „Saulės šiltnamiai“, visuomet pasirengę pristatyti išskirtinės kokybės ekologiškai (unikaliose medinėse GEO-SUSTAINERS dėžėse, organiniame grunte) užaugintus augalus ar juos pakeisti kitais.

 

Tai ypač patogu šeimos sveikata besirūpinantiems tėvams, ikimokyklinukų ar moksleivių švietimo įstaigoms, daug darbuotojų ir technikos turintiems biurams. Taip pat visiems tiems, kad ieško išskirtinių ir išties naudingų šventinių dovanų.