Prieinamumas: Turime
Kaina: 49.00€

Galimi pasirinkimai

* Dėžės dydis:

Laukiniai pomidorai vis dar auga Peru, Čilės bei Ekvadoro pakrantėse. Į Europą jie pakliuvo dar XVI a. ir iki šių dienų tapo populiariausia daržove pasaulyje. Išvesta daug jų veislių, brandinančių įvairios formos, dydžio ir spalvos pomidorus. 

Pomidoruose gausu likopeno, kuris yra natūralus veiksmingas antioksidantas saugantis ląsteles nuo žalojančio laisvųjų radikalų poveikio bei kitų aplinkos iššūkių. Šiuose vaisiuose gausu vitamino C, skaidulinių medžiagų, betakarotino ir kitų mikroelementų. Visi kartu jie padeda išlaikyti gerą regėjimą, gražią oos būklę, turi priešvėžinių savybių, gerina virškinimą ir širdies veiklą. 

Auginti juos iš sėklų ar daigų nėra visiškai paprasta. Jie gana reiklūs, dažnai ir lepūs. Tačiau jau suaugusius, vaisius subrandinusius pomidorus prižiūrėti išties paprasta. Tereikia reguliariai laistyti, šiltomis dienomis apie 2 kartus per savaitę, laikyti gerai vėdinamoje vietoje. 


Jums reikės:

-Gerai pri­no­ku­sių pomidorų,
-Pora skil­te­lių česnakų,
-Aly­vuo­gių alie­jaus (geriau­siai tiktų Extra Virgin),
-Drus­kos,
-Prie­sko­ni­nių žole­lių pagal skonį (tinka čiob­re­liai, bazi­li­kai, roz­ma­ri­nai – kiek­vie­nam pagal skonį).

Gaminimas

Nuplau­nam pomi­do­rus ir palie­kam juos nudžiūti. Sau­sus pomi­do­rus supjaus­tome vidu­ti­nio dydžio skil­te­lė­mis. Skil­te­les dedam į skardą, prieš tai ją iškloję kepimo popie­riumi. Pomi­do­rus pabars­tome druska, prie­sko­ni­nė­mis žole­lė­mis. Dedame į 60-70 °C temepratūros orkaitę, ir laikome 8-10 valandų, šiek tiek pravirą, kad visa drėgmė išgaruotų. 

Skardą pašau­name į orkaitę, nusta­tome maž­daug 60–70 laips­nių tem­pe­ra­tūrą, pra­ve­riame orkai­tės dure­les ir taip palie­kame pomi­do­rus 8–10 valandų, pvz. nakčiai.

Išdžiuvusius pomidorus ir nuluptas česnako skilteles (gali būti paskulkintos) dedame į švarų stiklainį. Pilame aliejų tiek, kad apsemtų visus pomidorus. Juos švelniai paspauskite, kad neliktų oro tarpų. Jeigu ketinate laikyti pomidorus ne šaldytuve, užsuktą indelį galima papildomai apie 15 minučių palaikyti verdančiame vandenyje.